AEG VX82 stofzuiger

Gestart door Henk 2 leerdam, 17 mei, 2025, 10:33:15

Vorige topic - Volgende topic

Henk 2 leerdam

AEG stofzuiger VX82 gaat heel even aan en direct weer uit.

Schakelaar ingedrukt houden helpt niet.
Printje waarop de schakelaar zich bevindt vervangen helpt niet.
Printje met de twee druk sensoren vervangen helpt niet.
Printje met de triac (die bij doormeten in orde leek)  vervangen helpt wel (Ca. 30€).

Nog bezien wordt welke redelijkerwijs vervangbare componenten dan wel verantwoordelijk zijn. Als dit wat oplevert, kom ik er nog op terug.

Foto's en Demontage handleiding zie PDF bij:
https://repaircafe-forum.org/nederlands/index.php?topic=685.0

Henk 2 leerdam

De boosdoener gevonden.
Het bleek condensator C2 te zijn, in dit geval de blauwe op foto 2 van de handleiding.
Deze had meer dan 50% van z'n capaciteit verloren.
Een bron van veel kopzorgen die we wel vaker aantreffen.....
Na vervanging door een fris exemplaar functioneerde de stofzuiger weer als vanouds.
Graag terugmelden wanneer iemand dezelfde storing zo kon oplossen.

bvb dank en suc6
henk

Henk te Ronde

Onze stofzuiger heeft inderdaad een zefde probleem : bij het aanzetten start hij heel even en daarna niet meer. Nu heb ik hem gedemonteerd en als ik de motor rechtstreeks aansluit doet hij het prima dus zit het volgens mij inderdaad ergens in die printplaatjes of sensoren. Nu ben ik geen specialist in elektro dus mijn vraag op mijn printplaatje zitten wel 2 condensators c1 en c2 maar geen blauwe maar een oranje op de plek C2 ik zie ook geen enkele capaciteit aanduiding op allebei staat uTx en dat is het. Vraag: kan ik de stofzuiger zo zonder het printplaatje laten werken?
Vraag: 2 kan ik de condensator vervangen en zo ja welke capaciteit?
Groet Henk

Henk 2 leerdam

We komen wel vaker verschillende kleuren tegen. Niets van aantrekken dat deze nu oranje is.
Ik begrijp dat het niet lukt om de specificaties af te lezen. Het zou goed kunnen zijn dat deze op de lange zijde staan met het beeld naar de gele condensator C1.
Ik adviseer daarom C2 te désolderen en kijken hoeveel de gemeenten waarde verschilt van de nominale waarde. Kan we eens 50% teruggelopen zijn. Speel op safe en doe het zelfde met C1 ook al heeft die minder geleden. Vervolgens nieuwe inbouwen. En haal na gebruik de stekker steeds uit  de wandcontactdoos.
Dan leven de condensatoren duidelijk langer.

suc6
Henk 2 Leerdam

Henk te Ronde

Dag Henk 2 Het is helemaal gelukt met het plaatsen van een nieuwe condensator op de plaats C2 bij nameten blijkt die inderdaad ongeveer de helft van de waarde te hebben, Bedankt voor dehulp,
Groet Henk