-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - Henk 2 leerdam

#1
Intussen weet ik de prijs van dit stukje rubber slang, namelijk € 82,50.
Er is dus veel aan gelegen dit onderdeel zonder schade los te krijgen.

Na een maand vergeefs wachten op ervaringsdeskundigheid heb ik de moed verzameld om dit rare ding dat ook nog schandalig kostbaar is te demonteren. Immers, bij de andere merken zijn er plastic doosjes toegepast die 4 - 8 euro kosten en bovendien zeer simpel te demonteren zijn.

Miele heeft ook een eigen model drainage ventiel. Blijkens de verpakking kennelijk afkomstig van een Portugese fabrikant.
De prijs ervan bedraagt nu € 39,95! Bij de andere bekende merken betaalde ik steeds ongeveer € 16,00
Zover ik kan zien zit het verschil in de uitgang naar het dure stukje rubber, waar ook nog een verloop stukje tussen moet. Niet gratis meegeleverd! Maar dan heb je ook een echte Miele.

Een andere complicatie die ik ondervond was het feit dat deze machine op de Turkse taal was ingesteld. Hetgeen volgens de Nederlandse gebruiksaanwijzing niet ongedaan gemaakt kon worden door resetten van de fabrieksinstellingen.

Nog even de verantwoording van diagnostiek en therapeutisch keuze:
Als het ontkalking- en reinigingprogramma met succes is doorlopen en door alle uitgangen voor koffie , stoom en melkschuim het reinigingsmiddel naar buiten stroomt, is dat een gezond teken.
Wordt echter daarna bij de keuze voor koffie bereiding geen druppel uit de koffie uitloop gegeven, dan zou volgens het vloeistofloop schema van dit toestel de fout wel moeten zitten in het drainageventiel.
Reden waarom het drainageventiel als oorzaak van de storing werd aangemerkt en tot vervanging werd besloten.

Een reparatie handleiding als aanvulling en wijziging bij het enige tot nu toe bekende Youtube filmpje, plaats ik op dit forum in de rubriek "Reparatiehandleidingen".

https://repaircafe-forum.org/nederlands/index.php?topic=726.0

Henk 2 Leerdam


#2
Omdat tot op heden geen ander YouTube reparatie filmpje beschikbaar is dan één waarbij het rubber slangetje van € 82,50 sneuvelt, heb ik gemeend een aanvulling/wijziging op papier te moeten zetten, na eerst vergeefs gewacht te hebben op hulp uit de hoek van ervaringsdeskundigen.

Henk
#3
Citaat van: Bert Voorburg op 17 mei, 2026, 23:21:08Volgens mij is het verwijderen van paneel 1 niet nodig. Je kunt paneel 2 ook verwijderen door vanuit de ronde gaatjes in het compartiment voor de stoofzuigerzak met een smalle schroevendraaier o.i.d. te duwen.
Dag Bert,

Hartelijk dank voor je waardevolle aanvulling. Zo kan je paneel 1 inderdaad laten zitten.
Net thuis gekomen van de buitenlandse reis heb ik meteen gekeken.
Een pendrijver van 2,5 mm of de lange steel van een L-vormige 2.5 mm inbussleutel pasten bij mij beter in de amper 3 mm grote gaatjes, vooral omdat het ruim 3 cm diep pas aangrijpt.
Mijn slanke schroevendraaiers waren daarvoor weer net iets te kort.
#4
Hartelijk dank Hans,

Goed gevonden die sluiproute!
Mogelijk sinds eergisteren weer een prijsverhoging, of Duitse klanten betalen duidelijk meer dan wij.

henk
#5
Dag Hans,

Dat adres gebruikte ik in het verleden ook. De URL werkt echter niet meer de melding luidt: ACCESS DENIED. Helpt VPN ?

Jammer dat EdRo geen vorderingen meer meldt.
#6
Miele CM 6300 drainage ventiel vervangen.

Voordeel van deze Miele is dat achter de zet groep een extra luikje is dat toegang geeft tot het drainageventiel.
Je hoeft dus niet de complete aandrijfunit te demonteren met alles wat daar voor nodig is behalve......

Na lang zoeken op internet uiteindelijk één demontage filmpje gevonden:
https://www.youtube.com/watch?v=ulZcpoRRZN4   
Helaas sneuvelt de expansie kamer. Deze is bij dit type Miele van slap rubber.
De maker van het filmpje weet dat op te lappen met een brok van die expansie kamer, een stuk slang en heel wat tape.
Waar hij zo gauw die specifieke maat slang vandaan had, is mij niet duidelijk geworden.
Het liefst wil ik voorkomen dat het ding kapot gaat. Want bij de diverse onderdelen leveranciers heb ik dat onderdeel ook nog niet aangetroffen.

De vraag is dus:
weet iemand een manier om dit rubber deel zonder schade te demonteren?

Opgemerkt moet worden:
Dat Miele hier een afwijkend drainage ventiel toepast en de maker van de film het harde kunststof koppelstuk tussen zijn rubber slang en drainage ventiel niet meer gebruikt!
Dat tevoren het ontkalken een prima ongestoorde waterstroom gaf door melk slang, stoom uitgang en koffie uitloop tuitjes, zodat de verstoring feitelijk uitsluitend in het drainageventiel gezocht moet worden.

Mvg
Henk
#7
Citaat van: EdRo op 21 januari, 2026, 14:44:41dit is nergens te koop.
Onlangs kocht ik weer een EDW 8303.
Op internet zijn ze mogelijk onvindbaar. Dat kan komen omdat Miele ze alleen nog beschikbaar stelt voor erkende Miele reparateurs.
Als de plaatselijke Miele dealer een beetje coöperatief is, mag je op zijn computerscherm meekijken en aanwijzen wat je wilt bestellen en zal hij dat leveren.

Is er trouwens al een ontknoping van je andere pogingen, laat het ons weten daar leren we allemaal van.

Mvg
Henk 2
#8
,,Wat is er mis met printplaat EDW 8303"

Beste Avl,

Dat heb ik me ook al heel vaak afgevraagd. Er zitten heel veel SMD componenten op die ook allemaal kapot kunnen. Ook als ze allemaal nog goed zijn kan de printplaat nog weigeren, doordat de minste verontreiniging tussen de pootjes van de SMD componenten voor ongewenste elektrische geleiding kan zorgen. We zien in de Repair Cafés van Leerdam en omgeving veel defecte Miele C3  stofzuigers met verontreinigde printplaten, motoren en turbines, omdat de imitatie stof zakken niet goed aansluiten en de motor beschermingsfilters niet nauwkeurig genoeg zijn uitgeknipt. Soms helpt in die gevallen een schoonmaakbeurt met PCB cleaner.

Wat was er mis met die ouwe vertrouwde potmeter (draaiknop), waarmee we voorheen de triac aanstuurden, die als vanouds  bij Miele stofzuigers in de motor zit om de toeren regeling te verzorgen?
Eigenlijk niets, maar de ontwerpers bij Miele moeten hebben gedacht ,,waarom zou je het zo makkelijk doen als het ook moeilijk kan?"
En zeg nou zelf, het is toch prachtig om te zien dat je met een plus- en een minknop en een hele rij LED's hetzelfde kan doen als met die ouderwetse draaiknop.

Bekende zwakke broeders op printplaten zijn de MKP X2 condensatoren. Die heb ik bij de EDW 8303 printplaten ook wel eens vervangen alleen dat gaf geen resultaat.
 
Nota bene de printplaten van de boordcomputers van espresso vol automaten redden het met beduidend minder componenten dan op de EDW 8303!

Henk 2
#9
Citaat van: RCN op 28 april, 2026, 13:12:39We hebben toen besloten de 2 apparaten af te keuren en onklaar te maken.
Wat is dat voor service? Stel liever vast welke component(en) verantwoordelijk zijn en vervang die.

Henk 2
#10
Dag Dirk,

Ja, die verenfabriek is plan B en dan vanwege de oplage waarschijnlijk via ifix it.

Hartelijke groet,
Henk
#11
Beste Piet,

Klinkt goed.
Tot heden alleen nog veel foute Bla Bla van AI gezien.
Ben benieuwd wat de experimenten me opleveren.
Nu eerst de juiste staalsoorten bemachtigen.

Hartelijk dank voor je bijdrage.
henk
#12
Zover hartelijk dank voor het meedenken. De vraag wordt nu gewijzigd.
Uit een andere bron vernam ik namelijk dat een veer met zo'n kleine radius waarschijnlijk eerst is gewikkeld en dan pas gehard.
De vraag is dus nu:
Wie kan mij helpen met het harden?

Henk
#13
Betreft Senseo gereedschap.
In paragraaf 5.2 (pagina 24) van de  handleiding Senseo reparatie V4.2 zie ik een vlotter borgveer trekker die ik probeerde na te maken.
Het is niet iedereen gegeven zulk een fijn stukje gereedschap na te bouwen en dan ook nog eens te zorgen dat het werkt!
In het bijgevoegde pdf van één A4-tje staat hoe de alternative trekker eenvoudig is te maken. Ook de verantwoording, waarom ik bewust een ander aangrijpingspunt heb gekozen.
Philips lijkt intussen niet stil te zitten en brengt nieuwe modellen uit met blokkades om de magneten/veertjes te bereiken. Ook nieuwe magneten zijn gesignaleerd hopelijk blijven die beter drijven...
Maar  voor de veertjes van het oude model hoop ik jullie blij gemaakt te hebben.
Laat graag eens reacties horen.

Mvg
Henk
#14
Beste Piet,

Dank voor je bijdrage
YouTube deed gelukkig in de rechter kolom enkele voorstellen van verwante onderwerpen.
Daar was deze oplossing bij:
https://www.youtube.com/watch?v=aT8ET5t6f20
Het verschil is torsie- versus duw- of trekveren en verenstaal tegen lasdraad.
Lasdraad laat zich makkelijker bewerken en duw- en trekveren maken is zo een fluitje van een cent.
Voor torsie veren is veren staal echt onmisbaar.
Het probleem dat zich voordeed is dat dit materiaal zich heel zwaar laten wikkelen, vooral in een radius van een 4 mm. Daar had ik in kortste keren een paar boortjes die als lucifers afbraken.
Misschien moet ik juist een asje van 4 mm opzoeken.

Deze filmpjes bevatten altijd weer nieuwe inspiratie en een aanmoediging om het experimenteren weer op te pakken.

Fijn dat er in ons netwerk altijd weer een paar mee denkers te vinden zijn, misschien ook nog machine bankwerkers/draaiers, die gewend zijn de draaibank te gebruiken voor veren wikkelen?

Hartelijke groet
Henk
#15
Reparatievragen / veer wikkelen voor Solis 845
30 maart, 2026, 11:25:52
Voor de citruspers Solis 845 is de veer van de klep niet langer leverbaar:
https://www.solisonderdelen.nl/nl/category/856-875/
Wie heeft er nog ervaring met veren wikkelen?
Voor mij is het veel te lang geleden.
Een nieuwe poging leidde tot teleurstelling. 

De gebruikte staaldraad van deze Solis is een kleine 1.4 millimeter dik en telt 15 wikkelingen.
De kern van de wikkelingen meet 4 tot 4,3 mm. De buiten diameter is 7,2 tot 7,5 mm en meet ruim 24mm lengte.
Bijzonder is de draairichting. Deze is tegen de klok wijzers in en de draad is voorzien van een zwarte coating waardoor na jaren gebruik geen roestsporen te vinden zijn.
De veer van een bekend merk muizenvallen zou bijna goed zijn ware het niet dat hij een lengte van 32 mm bereikt en helaas rechtsdraaiend ingewikkeld is.

Wie brengt de redding?
Henk 2 Leerdam
#16
Dag JanAlbert,

Jammer dat je de condensator niet vervangen hebt door één van dezelfde waarde. Deze lagere waarde ligt wel weer dichter bij het punt waarbij uitval ontstaat.

Het teruglopen van de toeren bij afsluiting van de zuigmond, kon wel eens veroorzaakt worden door het samenspel van de druk sensoren, de twee bruine trommeltjes waaraan slangetjes bevestigd zijn.

groet
henk2
#17
Reparatieverslagen / Re: AEG VX82 stofzuiger
15 maart, 2026, 11:47:00
Dag naamgenoot,

Dank voor het terug melden. Daar worden we op het forum heel vrolijk van.
Veel lezers kijken immers eerst naar het slot om te zien of er een "happy end" is.

Mvg
Henk 2
#18
Reparatieverslagen / Re: Miele c3 th-klixon.
15 maart, 2026, 10:17:10
Beste Raymond,

Hartelijk dank voor je melding, daar worden alle RC's en andere forum bezoekers heel blij van.
Ben benieuwd naar welk RC zich mag verheugen zo'n vrijwilliger in hun midden te hebben. Antwoord desgewenst per PB.

Mvg Henk
#19
Beste Swiftchon,

Het filmpje dat je op dit forum hebt geplaatst wijst niet op trommelkruis probleem, maar naar een andere diagnose. Zie mijn bericht van 9 maart jongstleden.
Bovendien kan je in Nederland voor wasmachines jonger dan 11 jaar bij de leverancier vervanging claimen op grond van non-conformiteit. Je had, zeker bij een Miele wasmachine, een probleemloze levensduur van minstens 11 jaar mogen verwachten. Dit exemplaar was dus niet conform hetgeen je had mogen verwachten.

Mvg
Henk2

#20
Niet van mijzelf, maar van een goede kennis die veel ervaring met wasmachines heeft komt onder onderstaand antwoord:

"Oei dat is wel een kort filmpje. Bij defect trommel kruis botst en bonkt het apparaat. Bij 'hels' kabaal denk ik eerder aan een lager dat kapot is gegaan en in dat geval is de machine al aardig op leeftijd of heel veel gebruikt (of een combinatie van de twee).
"

graag vernemen we t.z.t. de ontknoping

Mvg
Henk 2 leerdam